МЕДИЧНІ ТА ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВИРОБИ - WSPARCIE FARMAKOLOGICZNE


DOZ.pl wydłużył godziny pracy ukraińskojęzycznej infolinii. Zadzwoń do nas jeśli potrzebujesz porady farmaceuty. Jesteśmy dla Ciebie czynni całą dobę, 7 dni w tygodniu, bezpłatnie.


DOZ.pl продовжив час роботи україномовної гарячої лінії. Зателефонуйте нам, якщо Вам потрібна порада фармацевта. Ми працюємо для вас 24 години на добу, 7 днів на тиждень, безкоштовно.

- INFORMACJA PRASOWA –
10 milionów dolarów na pomoc dla Pacjentów z Ukrainy 10 milionów dolarów na zakup leków dla przymusowych emigrantów z Ukrainy przebywających w Polsce przeznaczyła Direct Relief, jedna z największych amerykańskich organizacji humanitarnych. Ta rekordowa w historii tej instytucji pomoc gotówkowa pozwoli uruchomić - wspólnie z polską spółką epruf s.a. - unikatowy na skalę światową program pomocowy. W uznaniu dla tej pomocy, patronat honorowy nad programem obejmie Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba – powiedział podczas dzisiejszej (15.04.) konferencji prasowej Ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca.
.

.
Jak podkreślił Ambasador Ukrainy w trakcie spotkania z dziennikarzami, pomoc, jaką obywatele Ukrainy otrzymali w Polsce – na wielu polach – jest nie do przeceniania. Zwrócił uwagę, że obok pomocy socjalnej czy edukacyjnej, kluczowe jest także wsparcie w zakresie zakupu leków, na co odpowiedzią jest program realizowany we współpracy przez Pelion i Direct Relief. Dziękując za inicjatywę, która – jak zaznaczył – powstała w ekspresowym tempie, Ambasador wyraził równocześnie nadzieję na dalszy rozwój programu i jego rozszerzenie na inne kraje.
.
- Pokazujecie, że Ukraina nie jest sama, że Ukraina to nie jest tylko sprawa Polski – zwrócił się do przedstawicieli Pelion i Direct Relief Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mark Brzezinski.To wspaniały, międzynarodowy przykład współdziałania i lekcja pomocy dla całego świata – dodał, wzywając innych do aktywnego wsparcia obywateli Ukrainy.
.

.
Spółka epruf w pierwszych dniach po świętach Wielkiej Nocy rozpocznie przyjmowanie wniosków o pomoc i rozsyłanie elektronicznych kodów, które pozwolą sfinansować zakup leków. Program w uruchomionej właśnie fazie zakłada wydanie 100 tys. elektronicznych kodów, każdy o wartości 500 złotych, do wykorzystania w 2022 roku na zakupy we wszystkich aptekach na terenie Polski.
.
Aby przystąpić do programu, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.Health4Ukraine.com. Po weryfikacji, uczestnik otrzyma na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail wiadomość, zawierającą indywidualny Kod Uczestnika Programu (w postaci kodu kreskowego), umożliwiający otrzymanie dofinansowania do zakupu leków oraz logowanie w dedykowanej aplikacji webowej. Kod Uczestnika Programu można wyświetlić w aplikacji webowej na ekranie smartfona albo wydrukować i w formie papierowej okazać farmaceucie w aptece podczas zakupu leków. Ta bezgotówkowa forma płatności za leki działa w 8 000 aptek w Polsce. Uczestnik może również zakupić leki w dowolnej aptece i wnioskować o zwrot poniesionych kosztów.
.
Dofinansowaniem objęty jest szeroki wachlarz leków, zarówno wydawanych na receptę, jak i OTC z różnych kategorii, m.in. przeciwcukrzycowe, stosowane w leczeniu chorób układu oddechowego czy wspierające pracę układu sercowo-naczyniowego i nerwowego. Direct Relief i Pelion będą wspólnie dążyć do rozszerzenia inicjatywy i objęcia pomocą 400 000 uchodźców, w tym 100 000 osób starszych oraz 300 000 kobiet i dzieci. Ta ekspansja, wymagająca dodatkowych 90 milionów dolarów finansowania, pozwoliłaby zaadresować wsparcie dla blisko połowy z ponad 880 000 obywateli Ukrainy, którzy – według danych z 12 kwietnia 2022 r. – złożyli wniosek w wydanie numeru PESEL.
.
- Direct Relief wyraża swoje głębokie uznanie i wdzięczność dla Pelion za opracowanie tego wysoce skutecznego kanału bezpośredniej pomocy dla obywateli Ukrainy zmuszonych do opuszczenia swoich domów, dzięki któremu mogą oni uzyskać niezbędne dla zdrowia leki – mówi prezes i dyrektor generalny Direct Relief, Thomas Tighe. - Początkowe finansowanie w wysokości 10 milionów dolarów pochodzi z wkładu tysięcy osób głęboko zaniepokojonych sytuacją Ukraińców, których życie zostało zagrożone. Przekuwamy tę niesamowitą hojność w istotny, praktyczny sposób niesienia pomocy dla narodu ukraińskiego, pozwalając na celowe przekazanie otrzymanych przez Direct Relief funduszy – dodaje.
.
- To dla nas szczególny dzień i wielki przywilej. We współpracy z Direct Relief, jedną z największych organizacji humanitarnych w USA, uruchamiamy unikatowy program wsparcia w zakupie leków dla pacjentów z Ukrainy, z którego będzie można skorzystać w każdej aptece w Polsce. Przekazane dziś 10 milionów dolarów to niezwykle znacząca i realna pomoc, która w pierwszej kolejności trafi nawet do 100 tys. potrzebujących, głównie matek z dziećmi i osób starszych. Opracowany przez naszą firmę program dofinansowania zakupu leków jest w pełni przetestowany i gwarantuje całkowitą transparentność – podkreśla Jacek Szwajcowski, Prezes Zarządu Pelion S.A., do której należy spółka epruf s.a.
.
Dzięki dodatkowemu wsparciu ze strony Pelion w kwocie 1 miliona dolarów, oferta pomocy dla pacjentów z Ukrainy została rozszerzona o teleporady w języku ukraińskim, świadczone przez lekarzy przychodni Dimedic 7 dni w tygodniu.Na konsultacje lekarskie online można zarejestrować się przez dedykowaną stronę przychodni https://www.dimedic-ukrayina.eu. Przymusowi imigranci mogą uzyskać konsultację z lekarzem w ciągu 2 h, w tym m.in. przedłużenie recepty, pomoc doraźną, skierowanie na leczenie specjalistyczne.
.

.
- Mam nadzieję, że zainicjowana dziś współpraca będzie miała długofalowy charakter i zachęci kolejnych darczyńców do włączenia się w pomoc. Skala potrzeb jest bowiem ogromna – dodał Jacek Szwajcowski.
.
Spółka epruf, należąca do Pelion, to polski fintech działający od 13 lat w Polsce. Specjalizuje się w inteligentnych kartach i rozwiązaniach mobilnych umożliwiających bezgotówkowe rozliczenia transakcji i świadczeń ubezpieczeniowych. W ciągu 13 lat swojej działalności wydała ponad 5 mln kart i przeprocesowała ponad 33 mln transakcji. Więcej na: https://eprufpartner.pl
.
Dimedic, także będący częścią Pelion, to jedna z największych firm telemedycznych, działająca od 7 lat w Polsce i na Litwie. Oferuje konsultacje z lekarzem w ciągu 60 minut, zapewniając opiekę medyczną 7 dni w tygodniu. Pod opieką lekarzy Dimedic pozostaje blisko 200 tys. Polaków. Więcej na: https://dimedic.eu
.
Pelion S.A. jest największą firmą z sektora ochrony zdrowia istniejącą od 32 lat w Polsce i rozwijającą swoją działalność w Szwecji i na Litwie. Świadczone przez Pelion usługi obejmują wszystkie sektory rynku – sprzedaż detaliczną, sprzedaż hurtową oraz sprzedaż do szpitali i są skierowane do indywidualnych pacjentów, aptek, szpitali i producentów. Pelion zarządza piątą największą w Europie siecią aptek. Misją firmy jest troska o jakość i długość życia. Więcej na: https://www.pelion.eu/
.
Organizacja humanitarna Direct Relief działa w 50 stanach USA i ponad 80 krajach. Jej misją jest poprawa stanu zdrowia i życia osób dotkniętych ubóstwem lub sytuacjami wyjątkowymi – bez względu na politykę, religię czy możliwości finansowe. Jest jedną z niewielu organizacji pozarządowych uznanych przez ukraińskie Ministerstwo Zdrowia za „partnerów międzynarodowych”, obok takich instytucji, jak Światowa Organizacja Zdrowia, Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Bank Światowy. W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez stronę ukraińską, Direct Relief dostarczyła już ponad 206 ton leków i artykułów medycznych, stosowanych w leczeniu różnych schorzeń (m.in. nowotworów, cukrzycy), urazów oraz w terapii Covid-19. Organizacja odpowiedziała również na apel o środki do reagowania na ataki chemiczne. Więcej na: https://www.DirectRelief.org
- ПРЕС-РЕЛІЗ -
10 мільйонів доларів на допомогу пацієнтам з України 10 мільйонів доларів на закупівлю ліків для вимушених емігрантів з України, які проживають у Польщі, виділила одна з найбільших американських гуманітарних організацій Direct Relief. Ця рекордна грошова допомога в історії цієї установи дозволить запустити - разом з польською компанією epruf s.a. - унікальну програму допомоги в глобальному масштабі. В знак визнання цієї допомоги почесний патронат над програмою візьме на себе Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба - повідомив під час сьогоднішньої прес-конференції (15 квітня) посол України в Польщі Андрій Дещица.
.
Як підкреслив під час зустрічі з журналістами посол України, допомогу, яку отримали українські громадяни в Польщі – у багатьох сферах – неможливо переоцінити. Він зазначив, що окрім соціальної та освітньої допомоги ключове значення має також підтримка в закупівлі ліків, за що відповідає програма, яка реалізується спільно Pelion та Direct Relief. Віддаючи слово подяки за ініціативу, яка, як він зазначив, створювалася швидкими темпами, Посол висловив сподівання на подальший розвиток програми та її поширення на інші країни.
.
- Ви показуєте, що Україна не самотня, що Україна - це не лише польська справа, - сказав посол США в Польщі Марк Бжезінський представникам Pelion і Direct Relief. Це чудовий міжнародний приклад співпраці та урок допомоги для всього світу, додав він, закликаючи інших активно підтримувати громадян України.
.
Компанія epruf почне приймати заявки в перші дні після Великодня на допомогу та відправку електронних кодів, які дозволять профінансувати закупівлю ліків. Програма на поточному етапі запуску передбачає видачу 100 тис. електронних кодів, кожен вартістю 500 злотих, які будуть використані у 2022 році для покупок у всіх аптеках Польщі.
.

.
Щоб приєднатися до програми, необхідно заповнити реєстраційну форму на www.Health4Ukraine.com. Після верифікації учасник отримає електронний лист на адресу електронної пошти, вказану в реєстраційній формі, що містить індивідуальний код учасника програми (у вигляді штрих-коду), що дозволяє отримувати кошти на придбання ліків та авторизуватися у спеціальному веб-додатку. Код учасника програми можна відобразити у веб-додатку на екрані смартфона або роздрукувати та пред’явити в паперовому вигляді фармацевту в аптеці при купівлі ліків. Ця безготівкова форма оплати ліків діє у 8000 аптеках Польщі. Учасник також може придбати ліки в будь-якій аптеці та подати заявку на відшкодування понесених витрат.
.
Співфінансування охоплює широкий спектр ліків, як рецептурних, так і безрецептурних з різних категорій, в т.ч. протидіабетичні, які використовуються при лікуванні респіраторних захворювань або підтримці роботи серцево-судинної та нервової систем.
.

.
Direct Relief і Pelion разом прагнуть поширити ініціативу та допомогти 400 000 біженцям, у тому числі 100 000 літнім людям і 300 000 жінкам та дітям. Ця експансія , яке вимагатиме додаткового фінансування в розмірі 90 мільйонів доларів, позволила б спрямувати ії на підтримку майже половині з понад 880 тис. громадян України, які за даними з 12 квітня 2022 р. подали заяву на отримання номера PESEL.
.
- Direct Relief висловлює глибоку вдячність компанії Pelion за розвиток цього високоефективного каналу прямої допомоги громадянам України, які змушені покинути свої домівки, завдяки якому вони можуть отримати ліки, необхідні для їхнього здоров’я, – каже президент і виконавчий директор Direct Relief Томас Тіґе. - Початкове фінансування в розмірі 10 мільйонів доларів походить з внеску тисяч людей, глибоко стурбованих становищем українців, чиє життя перебуває під загрозою. Ми перетворюємо цю неймовірну щедрість у важливий, практичний спосіб надання допомоги українському народу, що дозволяє свідомо перераховувати кошти, отримані Direct Relief, – додає він.
.

.
– Для нас це особливий день і велика привілей. У співпраці з Direct Relief, однією з найбільших гуманітарних організацій США, ми запускаємо унікальну програму підтримки в закупівлі ліків для пацієнтів з України, якою можна скористатися в кожній аптеці Польщі. Пожертвувані сьогодні 10 мільйонів доларів – це надзвичайно значна і реальна допомога, яка в першу чергу потрапить навіть до 100 000 потребуючих, переважно матерів з дітьми та людей похилого віку. Програма співфінансування закупівлі ліків, розроблена нашою компанією, повністю перевірена і гарантує повну прозорість, – наголошує Яцек Швайцовскі, президент правління Pelion S.A., якому належить epruf s.a.
.
Завдяки додатковій підтримці Pelion у розмірі 1 млн доларів, пропозиція допомоги пацієнтам з України була розширена до телепорад українською мовою, яку надають лікарі клініки Dimedic 7 днів на тиждень. Зареєструватися на медичні консультації онлайн можна на спеціальному сайті клініки https://www.dimedic-ukrayina.eu. Вимушені переселенці можуть отримати консультацію лікаря протягом 2 годин, в т.ч. продовження рецепта, невідкладна допомога, направлення на лікування до спеціаліста.
.
– Сподіваюся, що започаткована сьогодні співпраця буде довгостроковою і спонукатиме більшу кількість людей долучитися до допомоги. Масштаб потреб величезний, - додав Яцек Швайцовскі.
.
Компанія epruf, власником якої є Pelion, є польським фінтехом, який працює в Польщі вже 13 років. Він спеціалізується на смарт-картках та мобільних рішеннях, що дозволяють здійснювати безготівкові розрахунки та страхові операції. За 13 років своєї діяльності він випустив понад 5 мільйонів карток і обробив понад 33 мільйони транзакцій. Більше на: https://eprufpartner.pl
.
Dimedic, що також входить до складу Pelion, є однією з найбільших телемедичних компаній, що працює протягом 7 років у Польщі та Литві. Пропонує консультації лікарів протягом 60 хвилин, надаючи медичну допомогу 7 днів на тиждень. Під наглядом лікарів знаходяться майже 200 тисяч поляків. Детальніше на: https://www.dimedic.eu
.
Pelion S.A. є найбільшою компанією в галузі охорони здоров'я, яка існує 32 роки в Польщі та розвиває свою діяльність у Швеції та Литві. Послуги, які надає Pelion, охоплюють усі сектори ринку - роздрібну торгівлю, оптову торгівлю та продаж лікарням і орієнтованість на окремих пацієнтів, аптеки, лікарні та виробників. Pelion керує п’ятою за величиною аптечною мережею в Європі. Місія компанії – піклуватися про якість та тривалість життя. Більше на: https://www.pelion.eu/
.
Гуманітарна організація Direct Relief працює в 50 штатах США і більш ніж у 80 країнах. Його місія – покращувати здоров’я та життя людей, які постраждали від бідності чи надзвичайних ситуацій – незалежно від політики, релігії чи фінансових можливостей. Це одна з небагатьох неурядових організацій, визнаних МОЗ України «міжнародними партнерами», поряд з такими установами, як Всесвітня організація охорони здоров’я, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк. У відповідь на потреби, про які повідомляє українська сторона, Direct Relief вже поставила понад 206 тонн ліків та медичних виробів, які використовуються при лікуванні різних захворювань (включаючи рак, діабет), травм та терапії Covid-19. Організація також відповіла на заклики вжити заходів для реагування на хімічні атаки. Більше на: https://www.DirectRelief.org