Podcast Stawiam na Naturę

Podcast 'Stawiam na naturę' został stworzony przy współpracy z klubnatura.pl. Inspiracją dla powstania tego programu jest potrzeba stworzenia miejsca, w którym słuchacze będą mogli odnaleźć to, co tak trudno spotkać w mediach publicznych: autentyczność, bezkompromisowość opinii i przede wszystkim dużą dawkę praktycznej wiedzy z tego, jak żyć świadomie i jak tworzyć rzeczywistość, w której liczy się nie tylko mieć, ale przede wszystkim być. W podcaście znaleźć będzie można również wskazówki jak jak dokonywać wyborów konsumenckich, mając na uwadze troskę o naszą planetę i jej zasoby. Na nagrania składać się będą autorskie wywiady z inspirującymi osobowościami ze świata ekologii, psychologii, dietetyki i zrównoważonego rozwoju. Stawiam Na Naturę to jedyne takie miejsce w sieci w Polsce, w którym głos oddajemy przede wszystkim filozofii życia w zgodzie z naturą.


Skąd biorą się zaburzenia jedzenia? Czy regularne dojadanie i pomijanie posiłków może nam poważnie zaszkodzić? Budowanie samoakceptacji poprzez ciągłe głodzenie się i dążenie do idealnego wyglądu zewnętrznego to przecież pułapka. Mało kto wie, że brak zadbania o zdrową dietę i regularne posiłki to tzw. 'fast track' do chorób takich jak niedoczynność tarczycy, insulinooporność, policystyczne jajniki czy cukrzyca. Niestety nie zawsze poprawne wyniki badań krwi świadczą o tym, że wszystko jest w porządku i możemy czuć się spokojni. Psychodietetyka to dziedzina, która pomaga nam przyjrzeć się emocjom w naszej relacji z jedzeniem, uczy nas, w jaki sposób możemy uzdrowić tę relację i pokazuje, że odpowiednio dobrana do naszych potrzeb dieta ma dla naszego zdrowia wielkie znaczenie.
Z rozmowy z wykfalifikowanym psychodietetykiem, psychosomatykiem i pasjonatką uważności w jedzeniu - Ewą Burzyńską, z którą spotkałam się w Sochaczewie, dowiecie się, czego unikać, jeśli chodzi o popularne diety, w czym jedzenie może nam przyjść z pomocą i z jaką pułapką wiąże się z pozoru "niewinne dojadanie".
Serdecznie zapraszam Was do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu, który powstaje dzięki współpracy z Klubem Natura.


Osoby z wysoką wrażliwością silniej odczuwają stres, są wrażliwe na ból i nieustannie wszystko analizują. Czy brzmi to znajomo? Czy może koleżanka lub kolega z pracy jawi się wam jako ktoś, kto często 'wyolbrzymia, przesadza', narzeka na hałas i często, nie wiedzieć czemu - zamyka się w sobie? A może sami zaliczacie się do osób wysoce wrażliwych i borykacie się ze swoją 'innością', w pracy i związkach? Czy wysoka wrażliwość to słabość czy moc? Drugi odcinek podcastu Stawiam Na Naturę odpowiada na te i wiele innych pytań, dotykających psychologii i szeroko pojętego self-care. Co usłyszycie w najnowszym odcinku:
-rozmowę z Magdą Daniloś, filozof i dyplomowanym coachem rozwoju osobistego,
-informacje o znaczeniu wysokiej wrażliwości wśród prehistorycznych ludzi, mieszkających w jaskiniach,
-praktyczne porady, jak radzić sobie z przebodźcowaniem, stresem, być dla siebie dobrym i życzliwym oraz przekuć swoją wrażliwość na supermoc (sprawdzone techniki - nie tylko dla osób wrażliwych).
Zapraszam serdecznie do inspirującego słuchania!


W pierwszym, premierowym odcinku (#1) podcastu 'Stawiam na naturę' usłyszycie wywiad z Aleksandrą Sileńską, Mamą Terapetuką, mieszkanką lasu, influencerką i bloggerką z doskoku (autorką bloga mamaterapeutka.pl), z którą spotkałam się w Szczecinie 20 dni po rozpoczęciu konfliktu na Ukrainie. Podczas rozmowy z Olą poruszyłyśmy głównie tematy związane z tym, co towarzyszy nam od kilku tygodni - to znaczy z pomaganiem. Z rozmowy dowiecie się z czego wynika potrzeba pomagania z punktu widzenia psychologicznego, jak pomagać mądrze i z uszanowaniem własnych granic i co robić, by w tym pomaganiu się nie zatracić. Dodatkowo, w trakcie rozmowy poruszony też został temat odnalezienia się w nowej sytuacji, związanej z potężną ilością pomocy niesioną uchodźcom, w odniesieniu zarówno do emocji przeżywanych zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. W wywiadzie Ola podpowiada, jak możemy poradzić sobie z wyzwaniami, które niesie ze sobą życie pod jednym dachem z gośćmi z Ukrainy. Informacja dodatkowa dla miłośników słowa pisanego: już wkrótce ten sam wywiad, w wersji skróconej, będzie można znaleźć na łamach miesięcznika 'Natura', który już w maju będzie dostępny w Drogeriach Natura w całej Polsce.