Waszymi głosami, laureatką tytułu Miss Polonia Drogerii Natura została
Agnieszka Brewka

O sobie: Uwielbiam aktywnie spędzać czas, a podróże są nieodłącznym elementem mojego życia. To dzięki nim naturalnie wybrałam kierunek mojego przyszłego wykształcenia. Jestem bowiem na 2 roku studiów magisterskich na Wydziale Geograficznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Przez 7 lat grałam zawodowo w siatkówkę. Obecnie gram rekreacyjnie, reprezentując przy tym moją uczelnię jako atakująca w drużynie siatkarskiej. Zamiłowanie do sportu realizuję także w częstych treningach na siłowni. Oprócz podróży i sportu, kocham także adrenalinę, dlatego w wolnym czasie między innymi strzelam na strzelnicy. W kolejnych latach planuję rozwój swojej kariery modelingowej, a także pracę w mediach jako prezenterka prognozy pogody. Posiadam certyfikat z języka angielskiego na poziomie B2. Aktualnie uczęszczam na kurs języka angielskiego w celu poszerzenia swoich umiejętności językowych.

Dlaczego wzięłaś udział w Miss Polonia?

Jestem głodna nowych doświadczeń! Szczególnie stęskniłam się za kontaktem z ludźmi w czasie kilku lockdownów związanych z pandemią. Miss Polonia do doskonała okazja, abym przeżyła wyjątkową przygodę i nawiązała wspaniałe znajomości.

Dlaczego to Ty powinnaś zostać Miss Polonia?

Korona Miss to nie tylko blask fleszy i morze komplementów. Wygrana w konkursie niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Będę wtedy reprezentować już nie tylko siebie i nawet nie tylko pozostałe uczestniczki konkursu. Jako Miss Polonia będę stać na czele całej społeczności, która tworzy to wydarzenie, a dodatkowo będę musiała w przyszłości sprostać wyzwaniom, których świadkami będzie nasza ogromna publiczność.

Jaka jest idealna Miss?

Gdybyśmy na chwilę założyli, że Świat Idealny istnieje – moglibyśmy także urzeczywistnić postać Miss Idealnej. Jaka by była? Oprócz tabelkowego wzrostu 180 cm i proporcji 90-60-90, na pewno czarowałaby uśmiechem z reklam past do zębów, a jej włosy lśniłyby rozwiewane przez wiatr. Na scenie zawsze szłaby w delikatnie zwolnionym tempie, a gdy zabierałaby głos, milknęłyby w moment wszystkie głosy w okolicy, a każda para oczu z widowni szkliłaby się z zachwytu.

Jednak takie sceny możemy zobaczyć tylko w filmach i reklamach. Świat, który nas otacza potrzebuje czegoś innego. Ludzie potrzebują realności i na szczęście coraz więcej z nich odrzuca idealizowane życia w mediach, szczególnie społecznościowych.

Moim zdaniem ten konkurs powinna wygrać kobieta, która oczywiście ma wiele zalet – ale przede wszystkim akceptuje siebie całą – również ze wszystkimi swoimi wadami. Tylko taka postawa prawdziwej i niewyidealizowanej kobiety zasługuję na koronę miss, która będzie reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Jakie jest Twoje największe marzenie?

Mam miliardy większych i mniejszych marzeń. O tych nierealnych śnię, a te realne naprawdę staram się zamieniać w plany! Podzielę się aż trzem z nich! Pierwszym jest rozpoczęcie kariery w telewizji jako prezenterka prognozy pogody. Drugim Mistrzostwo Polski dla mojego zespołu siatkówki. A w kolejną podróż pragnę wyruszyć na Safari, ponieważ kocham zwierzęta i chciałabym móc podziwiać je w swoim naturalnym środowisku, a nie tylko w zoo. 

Kto jest Twoim autorytetem?

Od kilku lat bardzo podziwiam niesamowitą Aleksandrę Wiśniewską. Działaczka humanitarna, już w wieku dwudziestu kilku lat miała za sobą pracę w kilku obozach dla uchodźców w Europie i na Bliskim Wschodzie. Jej miłość do ludzi, chęć niesienia pomocy i bezinteresowna postawa pokazała, że nawet jedna osoba może zrobić bardzo wiele dobrego, wpłynąć na postawę innych i realnie uczynić fragment świata lepszym.

Jeśli nie byłabyś człowiekiem, to kim lub czym chciałabyś być?

Uwielbiam abstrakcyjne pytania! Gdybym mogła wybrać, chyba byłaby to czekolada. Trudno trafić na kogoś kto jej nie kocha. Poza tym cieszyłabym się gdybym mogła być dla kogoś chociaż chwilowym ukojeniem w tej naszej trudnej codzienności. 

Jaką super moc chciałabyś mieć?

Chciałabym kontrolować czas, by przedłużać przyjemne chwile z bliskimi!

Podaj trzy przymiotniki, które najlepiej Cię opisują?

Lojalna, ambitna, zaradna.

Co jest największym, dotychczasowym sukcesem?

Mogę być dumna z wielu aspektów swojego życia. Najbardziej doceniam miłość mojej mamy, którą codziennie staram się pielęgnować. To ona napędza mnie do zdobywania kolejnych celów. Dzięki niej dostałam się na wymarzone studia geograficzne. 

Wśród trofeów sportowych, którymi mogę się pochwalić znajduje się medal za zajęcie piątego miejsca na Mistrzostwach Polski w kategorii juniorek oraz brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce. 

Jestem zdobywczynią tytułu The Look of The Year Poland 2019 – konkursu, który był przełomowym etapem w mojej karierze modelki. Od tego czasu rozwinęłam się bardzo mocno realizując dziesiątki sesji zdjęciowych modowych, lifestyleowych i beauty. Współpracuję z polskimi i zagranicznymi markami odzieżowymi m.in. z Unisono i Venezia. 

Co jest najfajniejsze w byciu kobietą?

Niezaprzeczalnie najfajniejsze w byciu kobietą jest to, że potrafimy być multizadaniowe. Piękny jest również fakt, że nosimy nowe życie pod sercem. Poza tym według statystyk kobiety żyją znacznie dłużej. 

Z jakiej życiowej lekcji wyniosłaś i nauczyłaś się najwięcej?

Nie miałam łatwego startu. Wychowała mnie mama. Dorastałam w typowej, małej miejscowości na północy Wielkopolski. W naszej rodzinie nie przelewało się, ale też niczego nam nie brakowało. Dojrzewając nauczyłam się, że to co naprawdę ma wartość w życiu nie zależy od pieniędzy.

Gdzie widzisz się za 10 lat?

Ostatnie dwa lata pokazały, że nasze plany mogą bardzo łatwo zostać zmienione. Dlatego nie planuję swojego życia z takim wyprzedzeniem. Wiem jednak, że niezależnie, czy będzie to dekada, półtorej, czy dwie – na pewno będę chciała w przyszłości założyć rodzinę, wybudować i wypełnić dom oraz posadzić z ukochaną osobą to „przysłowiowe” drzewo. Do tego czasu mam zamiar jak najwięcej chłonąć świata, uczyć się i zbierać doświadczenia, by móc kiedyś wieczorami przy kominku opowiadać dzieciom historie z czasów młodości.

Jakie cechy charakteru chciałabyś w sobie zmienić i dlaczego?

Codziennie uczę się cierpliwości i zrozumienia dla drugiego człowieka. Uważam to za najważniejszą cechę, która determinuje ludzkie relacje.

Jesteś wyjątkowa, ponieważ… ?

Jestem wyjątkowa, ponieważ każdy jest wyjątkowy! Nawet wśród bliźniąt znajdziemy spore różnice! Jeśli jednak pytacie Państwo o moje wyjątkowe zdolności to bez wątpienia potrafię z niczego wyczarować pyszne smakołyki. 

Czym jest dla Ciebie "siła kobiet"? 

Dla mnie „siła kobiet” to coś nieporównywalnego. Z tą siłą nic nie jest w stanie się zmierzyć. Kobiety z pozoru kruche i delikatne, ale tak naprawdę to bardzo silne istoty. Musimy wcielać się wiele ról. Jesteśmy matkami, żonami, pracownikami i ze wszystkim doskonale sobie radzimy. Nie przerasta nas żaden ból a niemożliwe dla nas nie istnieje. Taka jest moja definicja siły kobiet. 

Co oznacza dla Ciebie hasło „Piękno z przesłaniem”?

Hasło „Piękno z przesłaniem” jest dla mnie idealnym ujęciem idei konkursu Miss Polonia. Owszem w konkursie zostaje wybierana najpiękniejsza polka, ale to nie wygląd zewnętrzny jest tutaj najważniejszy.  Za tym pięknem musi kryć się coś więcej. Miss Polonia to kobieta inteligentna. Kobieta, która wyraża piękno również wypowiadanymi słowami oraz swoim postępowaniem! Taka postawa bez wątpienia jest dla ludzi przykładem oraz będzie niosła za sobą przesłanie.