Kolejne skarpetki, nietrafione perfumy czy książka, na którą nie ma miejsca na regale – któż z nas nie został obdarowany nieudanym prezentem pod choinkę. Nie musi jednak tak być! Przygotowaliśmy nietypowy prezentownik.

Nowe umiejętności

Są osoby, które mają już wszystko albo ci, którzy na pytanie, co chcieliby dostać, odpowiadają: nic mi nie kupuj. Dla nich idealnym pomysłem może być kurs nowych umiejętności, oczywiście dostosowany do zainteresowań. Nauka robienia sushi, pieczenia serników, parzenia kawy (kurs baristyczny dla amatorów), szkolenie barmańskie, kurs somelierski – to tylko niektóre propozycje. Coś spoza kuchni? Może kurs szycia lub ceramiki?


Niezapomniane przeżycia

Przejażdżka ferrari na sportowym torze dla miłośnika motoryzacji? Kolacja w ciemności dla foodies? Lot w tunelu aerodynamicznym dla amatorów mocnych wrażeń? Prezent już z założenia jest czymś ekstra, czymś, na co sami może nie chcielibyśmy przeznaczać konkretnego budżetu. Ofertę właśnie takich nadprogramowych przeżyć i emocji ma platforma WyjatkowyPrezent.pl.


Rośliny

W prezentowniku magazynu „Natura” nie mogłoby zabraknąć propozycji na prezent naturalny i zielony! Rośliny mogą być wspaniałym pomysłem zarówno dla początkujących domowych ogrodników, jak i dla tych, którzy we własnych czterech ścianach założyli już własną dżunglę. Skrzydłokwiat, paproć, dracena, strelicja, sansewieria, monstera czy palma koralowa to propozycje roślin, które pasują do każdego rodzaju wnętrz, a dodatkowo oczyszczają powietrze i są źródłem życiodajnego tlenu.

Klocki LEGO

Klocki LEGO to prezent dla dużych i małych. Pobudzają wyobraźnię i pogłębiają więzi rodzinne podczas wspólnego budowania. Dzieci ucieszą się z kolejnego zestawu z serii CITY lub którejś z limitowanych edycji z ich ulubionymi bohaterami filmowymi: Harrym Potterem, Minionkami czy Star Wars. Dla dorosłych idealnym upominkiem kolekcjonerskim będzie któryś ze znanych budynków z linii LEGO Architecture.


Album zdjęć lub fotoksiążka

W dobie robienia nawet kilkudziesięciu zdjęć dziennie mało kto ma czas i pamięć, by drukować jakiekolwiek zdjęcia. Nasze telefony są pełne zdjęć, do których nie wracamy. Dla bliskiej osoby, z którą łączą nas wspomnienia, album z wydrukowanymi zdjęciami lub fotoksiążka mogą okazać się wspaniałym podsumowaniem mijającego roku. Wspólny wyjazd, imprezy, spotkania? Nie daj o nich zapomnieć!


Planszówki

Po świętach czeka nas jeszcze wiele tygodni długich, jesiennych wieczorów i zimowe ferie, których idealnym urozmaiceniem mogą być spotkania z bliskimi nad planszówkami. Powszechna moda na gry offline sprawia, że wybór wśród nich jest ogromny. Można wybrać gry logiczne, strategiczne, rodzinne, proste, trudne, kooperacyjne. Najlepiej pójść do specjalistycznego sklepu z planszówkami, gdzie pracują prawdziwi pasjonaci, i zdać się na ich ekspercki głos.


Abonament na treści

Po wielu latach darmowych treści w internecie, przyszedł czas, że za to, co jakościowe, trzeba zapłacić. Wiele osób wciąż nie wygospodarowało pieniędzy na e-prenumeraty swoich ulubionych tytułów. Być może roczny dostęp do treści premium ulubionego portalu znaleziony pod choinką byłby prezentem idealnym? Do wyboru mamy praktycznie wszystkie duże portale. Jeśli bliska nam osoba woli oglądać lub słuchać, warto rozważyć zakup rocznego abonamentu np. na jeden z serwisów VOD lub aplikacji z audio- i e-bookami.

Kino na wyciągnięcie ręki

Dla tych, którzy uwielbiają filmy, ale na dużym ekranie i abonament na serwisy VOD to za mało, znakomitym pomysłem może okazać się karta na nielimitowane wizyty w kinie. Na razie tę ofertę ma tylko kino Cinema City. Kartę można kupić na rok lub krócej, ale minimum 3 miesiące. Osoba obdarowana może chodzić do kina nawet codziennie! Cinema City przekonuje, że ma w swojej ofercie nawet 200 premier w roku, więc jest co oglądać!


Chwila relaksu

W zabieganym świecie, gdy pędzimy za spełnianiem materialnych marzeń, często orientujemy się, że brakuje nam czasu, by się zatrzymać. Właśnie ci najbardziej zapracowani powinni docenić prezent w formie zaproszenia do spa lub na masaż. W każdym, nawet mniejszym mieście są już takie miejsca, które oferują chwilę relaksu i zapomnienia o codziennych obowiązkach. Mile widziana przypominajka w okolicach marca, że voucher niedługo straci ważność…


Voucher według potrzeb

Pomysłem na prezent może być też voucher albo klasyczna karta upominkowa, ale w odpowiednim kontekście! Upominkiem marzeń może być nawet bon do sklepu budowlanego, jeśli bliska osoba kończy remont i jej portfel jest wydrenowany. Młodzi rodzice nie mają czasu dla siebie? Idealnym prezentem będzie zaproszenie do restauracji i voucher na… popołudniową opiekę nad dzieckiem! Karta, voucher czy bon nie muszą być uznane za wyświechtany pomysł, wystarczy go nieco… uczłowieczyć.