Naturalne rytuały piękna

Skóra twarzy w ciągu dnia jest narażona na wiele szkodliwych czynników, które wpływają na jej kształt i wygląd. Smog, promieniowanie UVA i UVB oraz brud i kurz codziennie osadzają się na twarzy sprawiając, że może pojawić się na niej trądzik i podrażnienia. Zmarszczki i inne oznaki starzenia wystąpią na niej znacznie szybciej, gdy nie będziemy odpowiednio się o nią troszczyć. Zobacz, jakie rytuały pielęgnacji twarzy poprawią Twój wygląd.
Demakijaż
Jeżeli codziennie rano wykonujesz makijaż, wiesz, że jego nieodłącznym elementem jest demakijaż. Oczyszczanie oczu i twarzy ma kluczowe znaczenie dla kondycji naszej cery. To podstawa pielęgnacji każdej kobiety. Pozwala zapobiegać zaczerwienieniom czy nawet swędzeniu skóry. Do czynności tej możesz użyć różnych kosmetyków. Najpopularniejszy z nich jest płyn micelarny, który nie tylko zmyje wszelkiego typu zabrudzenia, ale także nawilży skórę i sprawi, że będzie ona wyglądała na odświeżoną i promienną. Drugim specyfikiem wartym zastosowania jest płyn do demakijażu – działa podobnie jak tonik – oczyszcza skórę, ale równocześnie też reguluje produkcję serum. Wskazany jest dla osób z tendencją do powstawania trądziku i wyprysków. Natomiast jeśli masz suchą skórę, warto go zastąpić mleczkiem do demakijażu, zostawi ono bowiem po sobie tłusty filtr, który będzie chronić przed utratą wody. Produktem, który doskonale usuwa makijaż jest także olejek do demakijażu. Możesz użyć gotowego lub stworzyć własną kompozycję. Jest on bardzo skuteczny, a do tego naturalny, łagodny i nie podrażnia. Pielęgnacja tym specyfikiem odbudowuje i wzmacnia naturalną barierę hydrolipidową naskórka, odżywia i nawilża.
Oczyszczanie
Każdy poranek warto zacząć także od dokładnego oczyszczenia skóry. Podczas snu na naszej skórze gromadzi się martwy naskórek oraz różne zabrudzenia. Źle oczyszczona cera (zapchana) jest podatna na powstawanie zaskórniaków, wągrów, krostek i nadmierne wydzielanie sebum. Znajduje się na niej też dużo bakterii i potu. Dlatego proces oczyszczania powinien być dogłębny oraz skuteczny dla naszego płaszcza hydrolipidowego (naturalnej bariery ochronnej). Przemywanie twarzy wodą nie wystarczy. Warto w tym przypadku wybrać produkt delikatny, np. oczyszczające pianki. Wtedy wystarczy lekko zwilżyć twarz, nałożyć odrobinę pianki, a następnie masować. Na koniec zmyć produkt wodą, a twarz osuszyć ręcznikiem.
Tonizacja
Po wykonaniu demakijażu lub oczyszczenia skóry warto dodatkowo zastosować tonik. Ten kosmetyk jest nieoceniony, gdyż przywraca naturalne pH skóry oraz wspomaga pracę składników aktywnych. Toniki nie tylko tonizują, ale zawierają różne dodatkowe składniki, które warto dobierać do indywidualnego rodzaju skóry. Występują także w wersji hipoalergicznej (wtedy działają łagodząco), są także do cery tłustej (dodatkowo matują twarz) i suchej (nie mają w składzie wysuszającego alkoholu).
Nawilżanie skóry
Na początku spryskaj twarz hydrolatem. Jeśli chcesz ją nawilżyć, wybierz hydrolat różany, a jeśli masz problemy z trądzikiem – dobrym wyborem będzie hydrolat z gorzkiej pomarańczy lub oczaru wirginijskiego. Zwieńczeniem tych wszystkich czynności jest odżywienie skóry twarzy poprzez zastosowanie kosmetyków opartych na składnikach odbudowujących i wzmacniających, takich jak krem lub olej.
Na cerę mieszaną i problematyczną dobrze wpływa olej z pestek malin lub tamanu, z awokado lub migdałowy – doskonale nawilża i odżywia. Przy wyborze produktu pamiętajcie, aby był tłoczony na zimno i nierafinowany. Pielęgnacja olejami dostarcza wiele witamin i składników mineralnych, w rezultacie czego skóra staje się gładka, miękka, zregenerowana i odżywiona. Innym sposobem na osiągnięcie tego rezultatu jest nałożenie na nią cienkiej warstwy kremu (stosuje się go także na skórę tłustą czy przetłuszczającą się).
W utrzymaniu dobrej kondycji twarzy pomoże Ci krem regenerujący, który zawiera naturalne olejki i wyciągi roślinne. Zwróć uwagę, aby pięknie pachniał i był wydajny. Powinien nie tylko dać odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry, ale dodatkowo chronić ją przed codziennymi obciążeniami i wpływem środowiska.
Przy pielęgnacji twarzy ważna jest nie tylko kolejność pielęgnacyjnych kroków. Istotne jest też odpowiednie odczekanie, aby użyte, aplikowane po kolei kosmetyki mogły się wchłonąć i adekwatnie zadziałać, czyli nie możemy nakładać ich od razu jeden po drugim. Polecamy wybierać także produkty zgodne z rodzajem skóry oraz naturalne. Kosmetyki naturalne bazują na silnym działaniu ekstraktów roślinnych oraz innych składnikach aktywnych, których łączna zawartość może sięgać aż 95 proc. Najlepiej sprawdzą się produkty z olejkami naturalnymi i esencjami roślinnymi.
Peeling
Zachowanie dobrej kondycji skóry wymaga regularnego peelingowania. Zabieg należy wykonywać maksymalnie 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka i dogłębnie oczyścisz skórę. Złuszczenie zwiększa produkcję kolagenu i przyspiesza regenerację komórek. Peeling zmniejsza przebarwienia, rozjaśnia, rozświetla skórę i ją wygładza.
Czy warto stosować naturalną pielęgnację? Warto! Dzięki niej z pewnością wyciszysz skórę i uczynisz ją zdrowszą oraz promienną. Uzyskasz efekt, którego oczekiwałaś i będziesz zadowolona ze swojego wyglądu. A o to przecież chodzi!